O nás a

O školce

Mateřská škola Měchenice se nachází mezi sportovním areálem a rodinným domem pod úrovní hlavní silnice. Škola je jednotřídní kontejnerová stavba pro 25 dětí. Byla postavena z dotace od Ministerstva pro místní rozvoj na výstavbu ,,Novostavba mateřské školy v obci Měchenice“.  Stavba mateřské školy byla zahájena v říjnu 2019, v průběhu jara a léta probíhaly dokončovací práce. V červenci 2020 byla školka zkolaudovaná, následně vybavena potřebným nábytkem, gastro vybavení, pomůckami, hrami… , aby se mohla v září 2020 těšit na děti.

Budova je přízemní. Vstup do budovy je opatřen zvonkem s videokamerou. Z chodby je vstup do šatny a do přípravny jídel. Ze šatny je přístup do umývárny a na toalety a i do třídy.
V přední části učebny jsou stolečky, u kterých se děti stravují ( výdejna jídel je hned vedle) a zároveň pracují. Zbylá část třídy slouží k pohybovým hrám, společným činnostem a samostatným hrám dětí.

V budově se nachází malá ředitelna, technická místnost a sociální zázemí pro personál.

Zahrada školy je vybavena venkovními herními prvky- houpačky, kolotoč, pružinová houpadla, pískoviště, tabule na malování, věž s klouzačkou a průlezkou.

Kapacita školy je 25 dětí, jsou věkově smíšené, zpravidla od 3 do 6 let celodenním provozem od 7,00 do 17,00 hod.